Вправи розминкиВправи розминки

Поради щодо виконання вправ розминки

Будь-який професійний спортсмен знає цінність розминки, яка шляхом підготовки тіла до навантаження дозволяє уникнути ризику виникнення травми. Вправи розминки є реальною можливістю зміцнення серцево-судинної системи та інших органів, готують м’язи. Правильна розминка може відмінно впоратися із завданням розігріву м’язів шляхом їх розтягування, що дозволить їх зробити більш еластичними і податливими.

Якісна розминка являє собою виконання комплексу вправ, в результаті чого посилюється серцебиття, на шкірі виступає легкий піт, а по тілу розливається тепло. Це означає, що підготовка до повноцінного фізичного навантаження здійснена. Рекомендується перед вправами для розминки провітрити приміщення і одягнутися в зручний одяг. Також попередньо підготуйте весь необхідний спортивний інвентар.
Зазвичай на розминку потрібно виділяти близько 10 хвилин перед початком основної тренування. До числа необхідних вправ відносяться ті, які характеризуються аеробного навантаженням. Також це можуть бути вправи на розминку певних груп м’язів і їх подальшу розтяжку. При цьому пам’ятайте, що будь-яку вправу з навантаженням має бути виключене з розминки.

Крім того, в комплексі вправ враховуються особливості основного тренінгу, який наприклад, буде силовим. Але все ж частіше, самої звичайної розминки цілком достатньо. Приділіть увагу інтенсивності розминки — вона повинна бути низькою, у свою чергу ритм — спокійним і розслаблений. Основним чинником правильно виконаної розминки є відсутність втоми.

Найчастіше її прийнято ділити на два види: легка аеробне, подразумевающая біг, ходьбу і решта вправи, в основі яких лежить рух, і другий вид — вправи на місці зверху-вниз, тобто початок з обертань головою і закінчення розминкою ніг. Вибирати вид розминки варто індивідуально на основі специфіки основної частини тренувань. Ось деякі вправи розминки стоячи. 1. Виконайте кілька разів глибокий вдих і видих, розводячи руки при цьому в різні боки.

2. Прогрівання шийних м’язів: не поспішаючи витягаємо підборіддя спочатку вперед, потім в сторони; повільні обертання головою в різні боки; також неспішно й обережно торкаємося підборіддям грудей, а потім потилицю закидаємо назад, до лопаток. 3. Зігніть перед грудьми руки в ліктях, ноги при цьому повинні бути не ширше плечей. На вдиху випрямити руки в сторони, на видиху поверніть у вихідну позицію 4. Нахили тілом в сторони, при цьому таз і стопи зафіксовані в одному положенні. 5. Пружні нахили вперед, при цьому ліва рука стосується носка правої ноги і навпаки.

6. Присядьте на одну ногу, другу випряміть, відводячи трохи вбік. Кладемо на неї руку і виконуємо легке пружні натиснення. Потім теж саме виконайте з іншою ногою.