Вправи тай чиВправи тай чи

Гімнастика Тай чи: вправи для здорового духу і тіла

Східна гімнастика Тай чи стрімко набирає популярність серед жителів Заходу. Давно відмічено, що методика сприяє підняттю настрою і самооцінки, хоча наукового обгрунтування даного факту поки немає. Вправи тай чи — це м’яка фізична гімнастика, яка доступна майже кожному і від займається людини не вимагає великих зусиль.

Методика включає в себе три складових: техніка бою; граціозний танець; оздоровчий комплекс. Жодна з складових, традиційно для східної практики, не домінує над іншими. Створюючи єдине ціле, всі три компоненти китайської гімнастики переплітаються між собою.
Східна методика дозволяє свідомості увійти в повний контакт з тілом. Виконуючи вправи тай чи, людина рухає не просто руками або корпусом, він повністю концентрує увагу на відчуттях, намагаючись їх візуалізувати. Створюється певний бар’єр від існуючих проблем, завдяки чому методика надає цілющий вплив: підвищує гнучкість; зміцнює нервову систему; покращує роботу серцевого м’яза; підвищує імунітет; зміцнює суглоби; покращує координацію рухів; підвищує якість розумової діяльності. Численні дослідження доводять, що ретельні і повільні вправи тай чи є ефективним методом запобігання остеопорозу.

Люди, які регулярно застосовують східну гімнастику, що не піддаються ризику розвитку захворювання взагалі. Методика тай чи допомагає відновити функції організму після травм і переломів. За давньою легендою, гімнастика тай чи зародилася в період правління імператора Фу Цзи в Китаї, який попросив цілителів придумати танець, здатний допомогти зцілитися і запобігти багатьом захворюванням, доставити народу невимовне задоволення. Вправи тай чи виконуються плавно і повільно, вони просякнуті східним колоритом.

Це дійсно танець, який приховує унікальні можливості в собі. Однак, незважаючи на всю користь методики, використовувати її можна тільки після повного медичного обстеження та отримання консультації у лікаря. Більшість спортклубів сьогодні пропонує клієнтам заняття за унікальною східній методикою. Але, більшість програм є фітнес напрямком гімнастики тай чи. Його суть полягає в заучуванні і виконанні фізичних вправ при цьому медитація і контроль над енергетичним полем не враховуються.

Як додатковий вид аеробного навантаження, подібні програми можуть існувати, проте очікувати від них зцілення, гармонії внутрішнього світу і оздоровлення — не потрібно. При виконанні вправ тай чи потрібно слідувати трьом основним правилам: дихати вільно і повільно; сконцентрувати увагу на власному тілі; виконувати повільно і плавно руху.