Вправи в басейніВправи в басейні

Особливості та специфіка виконання ефективних вправ в басейні останнім часом вельми зросла популярність водних занять серед абсолютної більшості людей незалежно від віку, соціального статусу, статевої приналежності. У зв’язку з цим, багато СПА-центрів і салонів пропонують своїм клієнтам комплекси вправ в басейні, спрямовані на поліпшення фігури і зміцнення всього організму. З чим же пов’язана подібна затребуваність?

При порівнянні звичайного тренування в спортивному залі з тією, що відбувається у воді, чітко вимальовуються істотні переваги останньої. У чому ж вони полягають? 1. Зменшена навантаження на суглоби і хребет. 2. Мінімальна можливість травмування.
3. Вправи в басейні можуть виконувати навіть ті, кому протипоказана фізичне навантаження на суші. 4. Істотно розвивається гнучкість суглобів. 5. Стимулюються обмінні процеси, зміцнюється імунітет, знімається нервова напруга, стабілізується артеріальний тиск. 6. Висока втрата калорій. Перед тим, як безпосередньо приступити до занять аквааеробікою, новачкові необхідно запам’ятати кілька суттєвих правил, виконання яких забезпечить відмінний і результат, і самопочуття: Тривалість перших занять не повинна перевищувати півгодини.

Якщо після десяти тренувань самопочуття відмінне, можна збільшити час до години. Для уникнення перенапруги, потрібно кожне заняття починати з невеликої розминки. Якщо людина не вміє плавати, то на тренуваннях він обов’язково повинен використовувати надувний інвентар (круги, нарукавники, жилети та ін.), Що значно убезпечить його перебування у водному середовищі. Що стосується найбільш ефективних вправ в басейні, то до такої категорії належать біг у воді, кроки, стрибки з поворотами, балерина, робота над пресом, розведення і зведення ніг, повороти, помахи.

На кожну маніпуляцію найкраще витрачати таку кількість часу, яке б дозволяло виконати вправу близько 10 — 15 разів. Крім того, їх виконання найкраще чергувати з плаванням різними стилями (кріль, брас, батерфляй). Наостанок хотілося б зазначити, що для людей, які мріють про прекрасне та підтягнутий тілі, постійні відвідування басейну — відмінний варіант досягнення поставлених цілей і втілення найнеймовірніших мрій, щодо власної фігури, в реальність.

А додатковим плюсом (а, може, і основний позицією) стане прекрасне здоров’я і міцний імунітет.