Вправи в залівправи в залі

Практичні поради для правильного виконання вправ в залеВиполненіе вправ в залі досить складна справа, що вимагає неймовірної самовіддачі як у фізичному, так і психологічному плані. Основною причиною, яка спонукає людей кидати тренування, є саме психологічна непідготовленість, яка на перших порах відмінно маскується під лінь. Саме тому необхідно відразу ж налаштуватися на тривалість занять та їх сталість. Вельми цікавим можна вважати той факт, що більшість розсудливих людей чітко розуміє всю користь від фізичного навантаження, проте продовжують шукати «важливі» причини невідвідування спортзалу.
Але якщо, бажання і впевненість зміцніли до необхідного ступеня і людина повністю підготувався з тренувань, йому необхідно знати деякі правила, які будуть сприяти максимально швидкого звикання до нового розпорядку. Перше, що слід відзначити, так це тренувальна програма. Якщо досвідчені спортсмени здатні самостійно комбінувати різні вправи і складати собі сети, то новачкам краще скористатися або вже складеної універсальною програмою, або вдатися в допомоги кваліфікованого тренера. Це важливо, адже такі вправи та їх поєднання сприяють швидшому звикання до самого процесу, та й дадуть можливість організму поступово адаптуватися до зростанню рівня навантаження. Перші вправи в залі, спрямовані на підготовку, а також зміцнення основних груп м’язів та опорно-рухової системи, передбачають роботу з невеликою вагою.

Минути цей етап категорично забороняється, адже це загрожує отриманням серйозної травми. Якщо говорити безпосередньо про тренувальній програмі, то першим же етапом при будь-якому розкладі буде якісна розминка. Тільки вона дозволить відмінно розігріти мускулатуру і підготувати тіло до подальших навантажень.

В якості її відмінно підійдуть вільні присідання, нахили, а що стосується тренажерів, то можна використовувати будь кардіо. Якісної вважається та розминка, після якої відчувається тепло по всьому тілу. Щодо комбінування основних вправ в залі, то при цьому потрібно дотримуватися принципу послідовності. Наприклад, перший цикл для опрацювання всіх м’язів може мати такий вигляд: скручування на підлозі, присідання зі штангою, підйоми зігнутих ніг, жим лежачи, гиперєкстензия, станова тяга.

Виконувати всі вправи необхідно з невеликим робочим вагою, який буде поступово збільшуватися. Це ж стосується і підходів, і повторень. Найкраще переглядати одержувану навантаженні на початку кожної тренувальної тижні. Так, вагу можна піднімати на 5 кг, а підходи — на один.

Після того, як робоча вага буде дорівнює вазі вантажів, його зростання більше проводити не треба, а вся робота спрямовується на кількість підходів.