Вправи від болю в поперекуВправи від болю в попереку

Корисна гімнастика: вправи від болю в попереку

Боротися з больовим синдромом в поперековому відділі хребта не так складно, як це здається. Досить уникати тривалого перебування в незручному положенні, перевтоми, намагатися не виконувати дій, які можуть стати причиною виникнення болю. При необхідності можна в якості терапії застосовувати знеболюючі засоби, які продаються без рецепту.

Однак використовувати медикаментозне лікування можна тільки, коли це дійсно необхідно. Якщо ж больовий синдром загострюється, найпростішим способом купірувати його і запобігти розвитку серйозних захворювань буде виконання вправ від болю в попереку. Не дарма в основі лікування більшості хвороб спини лежать гімнастика і лікувальна фізкультура.
Вони сприяють швидкому одужанню і запобігають подальший розвиток захворювань. Комплекси вправ досить прості, виконувати їх можна навіть удома, не застосовуючи ніякого додаткового обладнання. Під час заняття важливо стежити за відчуттями: щойно з’явиться дискомфорт, гімнастику потрібно припинити.

Однак при цьому потрібно зберігати активність, інакше гіподинамія може стати причиною втрати гнучкості хребта, зниження тонусу і витривалості навколохребцеві м’язів. Більшість людей знають, що є певні вправи від болю в попереку, які виконувати легше, ніж інші. Комусь простіше займатися гімнастикою стоячи, а комусь сидячи або лежачи.

Лікувальна фізкультура повинна бути призначена лікарем, який також має скласти рекомендації щодо виконання вправ. Самостійний вибір не завжди увінчається успіхом, а іноді і може погіршити стан хребта. Зазвичай перед початком занять фізіотерапевт направляє пацієнта на певні діагностичні дослідження.

Після цього, на основі отриманих результатів складається система вправ від болю в попереку. Займатися можна самостійно вдома. Не соромтеся запитати лікаря, якщо не розумієте, як виконувати якесь вправу.

При посиленні больового синдрому потрібно обов’язково поінформувати лікаря, який допоможе розібратися в проблемі і скоректує гімнастичний комплекс. Не забувайте, що у разі порушення техніки виконання фізіотерапевтичних вправ, болі в хребті можуть тільки посилитися. Також зверніть увагу на деякі правила: виконуйте вправи плавно, без різких рухів і ривків; перед заняттям приміщення слід провітрити; на початковому етапі кожен елемент комплексу повторюється не більше 10 разів.

Поступово цю цифру потрібно збільшувати; вправу потрібно виконувати на вдиху.