Вправи від болю в спиніВправи від болю в спині

Вправи від болю в хребті: рекомендації і правила виконання

Для усунення больового синдрому використовується безліч засобів: фармакологічні препарати; мануальна терапія; Народна медицина; фізіотерапія; масаж і т.д. Поряд з цими методами обов’язковим є виконання вправ від болю в спині. Гімнастика сприяє: зміцненню м’язового корсету; усуненню больового синдрому; посилення кровопостачання і поліпшенню живлення хребта і його елементів; розширенню міжхребцевих проміжків; усуненню компресії нервових відростків. При невмілому використанні гімнастика може завдати шкоди хребту, а також стати причиною посилення болю.
Щоб уникнути цього, потрібно чітко дотримуватись певних рекомендацій: при виконанні вправ від болю у спині рухи повинні бути плавними, м’якими, без різких ривків; кімнату, в якій ви плануєте тренуватися, перед заняттям слід ретельно провітрити; при виникненні неприємних відчуттів гімнастику рекомендується припинити на час; на початковому етапі достатньо виконувати кожен елемент лікувального комплексу не більше 10 разів. Далі навантаження можна поступово збільшувати. Лікувальна гімнастика проводиться сидячи, стоячи або лежачи, при цьому вибір положення залежить від стану хребта пацієнта. Незважаючи на всі позитивні дії вправ від болю в спині, є певні обмеження щодо їх виконання. Гімнастика не проводиться: під час вагітності; при наявності туберкульозу, хвороб нирок, травм хребта, загострення захворювань травної системи; при гіпертонії і виснаженні організму; у випадку, коли біль віддає в ногу; при цукровому діабеті і схильності до кровотеч; при наявності ракових пухлин.

Лікувальна фізкультура є дуже корисним і привабливим заняттям, оскільки виконувати вправи від болю в спині можна вдома. Перед тренуванням обов’язково потрібно пройти обстеження та проконсультуватися з лікарем, який на основі поставленого діагнозу зможе підібрати для вас ефективний лікувальний комплекс. Доктор також чітко і гранично ясно опише техніку виконання вправ і відповість на ваші запитання. Гімнастика приносить користь, а також естетичне задоволення пацієнтові, вселяє віру в швидке одужання. Спеціальні вправи також сприяють зняттю спазму навколохребцеві м’язів.

Людям, які страждають гіподинамією, обов’язково потрібно виконувати вправи, щоб уникнути виникнення серйозних проблем з хребтом.