Вправи від остеохондрозуВправи від остеохондрозу

Ефективні вправи проти шийного остеохондрозу

Остеохондроз — це досить неприємне захворювання хребта, яке в занедбаному стані може призвести до дуже серйозних наслідків. Починається лікування з усунення больового синдрому. Для цього слід, в першу чергу, ненадовго обмежити фізичну активність. Паралельно пацієнтові призначають знеболюючі ліки.

В основному, хворим приписують протизапальні нестероїдні препарати. Вони усувають запалення і набряк, що дозволяє значно знизити больові відчуття. Якщо ж у людини був сильний напад болю, можуть призначити різні «блокади», які усувають біль, але, на жаль, не лікують саме захворювання. Коли біль усунена, приступають до другого етапу лікування — фізіотерапії, тобто масажу.
При цьому вид масажу повинен підбирати для пацієнта тільки лікар. Наступний етап — це лікувальна гімнастика. Вона складається з фізичних вправ від остеохондрозу, спрямованих на профілактику та лікування даної хвороби хребта.

В основі лікування остеохондрозу є зміцнення м’язів спини, оскільки їх слабкість і відсутність фізичних навантажень може призвести до появи захворювання. Як правильно виконувати вправи від остеохондрозу По-перше, слід усвідомити, що робити зарядку не можна в моменти загострення остеохондрозу. По-друге, потрібно робити тільки ті вправи, які не викликають болю. По-третє, не можна давати на м’язи занадто велике навантаження, потрібно чергувати основні вправи з розслаблюючим комплексом. Комплекс вправ від остеохондрозу у шийному відділі хребта 1. Встаньте прямо, ноги розташуйте на ширині плечей.

Повільно нахиліть голову вправо або вліво і затримайтеся в такому положенні на 10-12 секунд. Після цього так само плавно поверніть голову в початкове положення і нахиліть її в іншу сторону. Повторіть вправу 15 разів для кожної сторони.

2. Початкове положення — стоячи, з прямою спиною. Повільно нахиліть голову вперед, в самій нижній точці руху зупиніться і затримайтеся на 10 секунд. Одночасно напружте м’язи шиї. Потім повільно і плавно закиньте голову назад і затримайте її на 10 секунд.

Повторіть вправу 15 разів. 3. Встаньте рівно, голову поверніть убік, намагаючись дотягтися до плеча підборіддям. Потримайте шию в напрузі 10 секунд, після чого повторіть те ж саме для іншої сторони.

Зробіть 15 повторів. 4. Сядьте на стілець, випряміть спину. Спробуйте підборіддям «написати» цифру нуль, потім один, два і так далі до дев’ятки. Всі ці вправи допоможуть вам розслабити м’язи шиї.

Лікарі радять виконувати їх і на роботі, під час обідньої перерви.