Вправи від плоскостопостіВправи від плоскостопості

Плоскостопість: поради з профілактики та лікувальні вправи

Причиною появи плоскостопості вчені, як не дивно, називають технічний прогрес. Тепер нам не потрібно лазити по деревах, ходити по камінню або по курних доріжках, для того, щоб добути собі їжу. Досить сісти в машину, пройти пару кроків, потім не поспішаючи пройтися по твердому та зручному підлозі супермаркету, вибрати що потрібно, і знову сісти в машину. Тому стопа, просто-напросто починає «атрофуватися», по непотрібності. Мала фізична активність призводить до ще однієї неприємності — набору зайвої ваги.
А це, у свою чергу, також є частою причиною появи плоскостопості. Профілактика плоскостопості Якщо не хочете, щоб у вас з’явилося плоскостопість, потрібно вживати заходів. Якщо у вас сидяча, або навпаки, надто активна робота, намагайтеся, прийшовши додому, приймати контрастний душ, поперемінно обливаючи ноги то холодною, то гарячою водою.

Пару раз на тиждень робіть теплу ванночку з травами і морською сіллю. Відмовтеся від носіння взуття на високих підборах. При цьому зовсім плоска підошва у взутті не повинна бути.

Оптимальна висота каблука — п’ять сантиметрів. Якщо вам потрібно взути шпильки, пам’ятайте, що їх не можна носити більше 2-3 годин на день. Якщо потрібно ходити на каблуках довше, не пошкодуйте грошей, і купіть спеціальні устілки, які значно знизять навантаження на стопи. Вправи від плоскостопості Гімнастика дозволить вам позбавитися від болю в ногах, розслабить.

Можна виконувати вправи від плоскостопості прямо на роботі, сидячи за монітором. Притисніть до підлоги п’яти, розведіть шкарпетки в сторони. П’яти разом, а шкарпетки тягнуться всередину.

Стисніть стопу «в кулачок», підігнувши пальці вниз. Під ноги покладіть шматочок тканини. Скомкають його пальцями ніг, а потім постарайтеся розправити. Якщо необхідного інвентарю немає, просто імітуйте ногами руху. Покладіть під ноги качалку або будь-який інший предмет подібної форми.

Покатайте його стопами. Бажано кожну вправу від плоскостопості повторити не менше десяти разів. Робіть гімнастику два рази на день. Крім того, фахівці радять будинку частіше допомагати собі ногами, наприклад, піднімати з підлоги дрібні предмети. А ще іноді корисно походити на п’ятах, шкарпетках або зовнішніх склепіннях стопи, щоб розминати суглоби.

Безумовно, вправи від плоскостопості не можуть вилікувати хворобу, але вони не дають їй прогресувати, підтримують м’язи стоп в нормі, покращують кровообіг у ногах. Паралельно з гімнастикою можна робити масаж ніг. А ще ви можете звернутися до лікаря, який припише вам спеціальні лікувальні устілки.