Вправи від сколіозуВправи від сколіозу

Позбутися від сколіозу допоможуть вправи

Викривлення хребта найчастіше відбувається в дитинстві або підлітковому віці. У цей період дитина ходить у школу, де йому багато годин підряд потрібно просидіти нерухомо, а потім ще прийти додому і так само сидячи робити уроки. Якщо в цей період не прищепити дитині звичку сидіти рівно, вірогідний ризик виникнення сколіозу. Якщо ж все-таки неприємність трапилася, і у дитини виявили сколіоз, не варто впадати у відчай.

Зараз існує величезна кількість методик і різних вправ від сколіозу, які допоможуть вашій дитині відновити нормальну форму хребетного стовпа. Плюси вправ від сколіозу Щоб позбутися сколіозу, недостатньо виконувати вправи, спрямовані виключно на хребет. Зробити спину рівною можна лише комплексно, зміцнивши всі елементи опорно-рухового апарату: м’язи, зв’язки і кістки тазу і грудної клітки.
Завдяки вправам можна зупинити розвиток сколіозу, а якщо випадок не дуже запущений — і зовсім позбутися від нього. Крім того, завдяки спорту людині стає легше, оскільки розслабляються м’язи з опуклої сторони викривлення, а з внутрішньої сторони, навпаки, зміцнюються. Хребет в цілому стабілізується, тому фізичні навантаження стає легше переносити. Які вправи від сколіозу потрібно робити? Залежно від того, наскільки у людини запущена хвороба, змінюються і навантаження.

В основному вони бувають симетричними і асиметричними. У першому випадку основне навантаження припадає на м’язи з опуклої сторони. При асиметричних вправах навантаження подається вибірково, на певну групу м’язів або окремий м’яз. При цьому комплекс вправ повинен поєднуватися з ортопедичним лікуванням, тобто з носінням корсетів і гіпсових ліжечок, які застосовуються для іммобілізації тулуба. Вправи для випрямлення хребта 1. Протягом 2-3 хвилин слід ходити рачки — це потрібно для розвантаження хребта.

2. Пасивне витягування. Потрібно лягти на спину і тягнути п’яти вниз, а голову вгору протягом 10-15 секунд. Повторити 3-4 рази. Потім повторити те ж саме, перевернувшись на живіт.

3. Вправа «велосипед». Виконується лежачи на спині, з заведеними за голову руками. «Картата педалі» потрібно 30-40 секунд. зробити 2-3 повтору. 4. Вправа «ножиці». Лежачи на спині, робити рухи за типом ножиць рівними ногами, у вертикальній і горизонтальній площині. Махи робити 30-40 секунд в 2-3 підходу.

5. Потрібно лягти на живіт і покласти голову на тильну сторону долонь. Після цього потрібно спробувати підняти голову, руки і ноги над площиною підлоги, а потім вчинити рухи, як при плаванні брасом. Зробити 10-12 повтором в 2-3 підходу.