Вправи з еспандеромВправи з еспандером
Еспандер багатофункціональний. Вправи
Перш за все, на початку регулярних тренувань необхідно визначити мету занять. Від цього буде залежати рівень навантаження, підбиратися комплекс вправ і кількість повторень по кожної вправи.

Якщо метою виступає зниження ваги, зміцнення мускулатури і поліпшення постави, то підбирається такий комплекс вправ, щоб були задіяні всі групи м’язів, з акцентом на проблемні зони. Тривалість тренування в середньому коливається від 15 до 30 хвилин. Тренування необхідно організовувати таким чином, щоб основні м’язи ніг і спини тренувалися в першу чергу. Вправи з еспандером доцільно виконувати у швидкому темпі, намагаючись зробити невелику паузу в момент максимального скорочення м’язів.
А закінчувати тренування необхідно в обов’язковому порядку комплексом вправ на відновлення дихання і розтяжку. Починати вправу найкраще з невеликого навантаження для освоєння техніки виконання вправи, потім поступово навантаження можна збільшувати шляхом додавання опору еспандера. Деякі новачки намагаються працювати з максимальним опором, і це не дозволяє їм виконувати рухи до кінця, або задіяти групи м’язів, які не передбачені технікою виконання даної вправи, і тренування не принесе позитивного результату.

..ще зі SportMashina.com: Тренування з власною вагою
Вправи еспандер метелик
Тренажери для преса

Неправильне дихання під час виконання вправ з еспандером призводить до небажаних наслідків і навіть до порушень серцево-судинної системи, тому даному питанню слід приділити особливу увагу. Так само негативно на роботі серцевого м’яза позначається затримка дихання під час навантаження. Затримка дихання призводить до миттєвого підйому кров’яного тиску.

Це стосується не тільки тренувань у спортзалі. Роблячи будь-яку фізично важку роботу, не слід затримувати дихання в критичний момент, а, навпаки, сильніше видихати. Під час тренування потрібно весь час стежити за диханням до тих пір, поки його ритм не відпрацьована до автоматизму. Одне повторення повинне супроводжуватися одним повноцінним вдихом і, відповідно, видихом.

Вправи з еспандером будинкуТехніка правильного дихання полягає у виконанні вдиху перед початком першого повторення, видиху — на фазі пікової напруги і нового вдиху — на негативній фазі руху.