Вправи з фітболомВправи з фітболом

Користь вправ з фітболом для організму людини

Винаходи сучасності не завжди благотворно впливають на наш спосіб життя: ліфти, комп’ютери, автомобілі й інше роблять наше життя фізично легкої, однак при цьому позбавляють нас важливого елемента — руху. Зниження фізичної активності негативно позначається на загальному стані організму, оскільки спорт є головним елементом здорового способу життя. Одні люди знають багато чого про користь фізичних навантажень і регулярно займаються спортом, в той час, як інші абсолютно байдужі навіть до легкої фізичної активності, адже вони не розуміють ідею спорту і вважають його нудним, одноманітним або просто не можуть дозволити собі відвідування спортивного залу. Саме тут і знадобляться вправи з фітболом — важливе нововведення у фітнесі.
Створено гімнастичний м’яч був у 60-ті роки минулого століття в Європі. У ті часи винахід називали швейцарським м’ячем, оскільки його вперше стали застосовувати лікарі зі Швейцарії в якості обладнання для фізичної реабілітації пацієнтів, які страждають порушеннями роботи опорно-рухового апарату. Перші вправи з фітболом входили в програму терапії хворих на церебральний параліч. Оскільки м’яч — це ефективний і безпечний інвентар, його стали широко застосовувати і в спортивному світі, поряд з біговою доріжкою і велотренажерами.

Фітнес м’яч допомагає внести ігровий елемент і різноманітність у тренування, він практично не має протипоказань. Гімнастичний м’яч для виконання вправ підходить практично всім від немовлят до людей похилого віку. Вправи з фітболом допомагають стимулювати роботу м’язів всього тіла, при це артеріальний тиск буде протягом тренування залишатися високим, змушуючи вас інтенсивніше працювати.

Таким чином, ви зможете поліпшити кровопостачання внутрішніх органів, зміцнити серцевий м’яз, стабілізувати кров’яний тиск. Коли ви виконуєте вправи, спрямовані на ізольовану групу м’язів, в роботу включаються допоміжні м’язи, які сприяють утриманню рівноваги. Це дає можливість швидше привести в тонус все тіло. За допомогою гімнастичного м’яча можна виконувати різні комплекси на розтяжку і розвиток гнучкості. Вправи з фітболом незамінні при опрацюванні черевних м’язів.

Саме цей інвентар дозволяє стимулювати глибокі м’язи преса. Багато через малорухливого способу життя страждають болями в спині. Використання фітболу замість стільця допомагає знизити навантаження на хребет, позбутися від болю в попереку, вирівняти поставу. Вправи з фітболом допомагають вагітним жінкам зняти стрес і підготуватися до пологів.

Заняття для майбутніх матусь проходять весело і невимушено. Гімнастичні м’ячі бувають різними за розмірами і фактурою. Щоб обрати інвентар правильно, потрібно сісти на нього при цьому, якщо стегна паралельні підлозі — м’яч вам підходить.

З фітболом легко тримати тіло в тонусі цілий рік.