Вправи з гімнастичною палицеюВправи з гімнастичною палицею

Гімнастична палиця: загальні рекомендації щодо виконання вправ

Гімнастична палиця або бодибар — це доступний кожному снаряд, стандартна довжина якого 120 сантиметрів. Розглянемо деякі його особливості: снаряд широко застосовується в лікувальній фізкультурі для лікування плоскостопості, клишоногості і захворювань хребта; палиця є орієнтиром для дотримання правильної техніки виконання, при цьому вона привносить в тренування додаткове навантаження; деякі зв’язки і м’язи можна максимально ефективної пропрацювати тільки, використовуючи бодибар. Такий снаряд є майже в кожному фітнес-клубі і спортивному залі.
Перед кожним заняттям обов’язково необхідно провести розминку, тривалістю трохи менше десяти хвилин. Вправи з гімнастичною палицею підходять для всіх. Тренуватися не залежно від віку потрібно обережно: у непідготовленої людини можуть викликати біль у суглобах і м’язах або стати причиною травми занадто різкі гімнастичні руху з бодибар.

Тому розминка перед тренуванням вкрай необхідна. Крім бігу можна для розігріву використовувати невеликий комплекс вправ загального напрямку або ходьбу. В ході тренування з бодибар пам’ятайте, що максимальне навантаження припадає на останнє повторення кожної вправи, при цьому поступово збільшується амплітуда руху.

Виконуючи вправи з гімнастичною палицею її найчастіше тримають широким хватом зверху. Кожен елемент тренувального комплексу необхідно виконувати від десяти до двадцяти разів, збільшуючи поступово кількість повторень, амплітуду рухів і темп. Вправи робляться за рахунку на чотири чи вісім. Застосування гімнастичної палиці допомагає внести розмаїтість у комплекси відомих вправ і має ряд переваг: снаряд, допомагаючи зафіксувати хребет і утримувати спину прямою, коригує поставу; розвиває рухливість плечового суглоба; сприяє формуванню навичок дотримання техніки виконання.

Присутність в м’язах легкого болю після виконання вправ з гімнастичною палицею, особливо на початковому етапі, говорить про їх дієвості. Проте біль не повинна бути сильною, викликати дискомфорт або сковувати рухи. Інакше потрібно буде знизити навантаження. Бодибар тримається в ході тренування в будь-який з наступних позицій: перед собою; за спиною між ліктями; вгорі; на плечах; перед грудьми; внизу. Виконувати вправи з гімнастичною палицею можна в положенні лежачи, сидячи або стоячи.

Також палицю можна використовувати для поліпшення гнучкості і під час розтягування м’язів. Снаряд допомагає контролювати симетричність виконання вправ, що дуже важливо для правильної постави. Щоб уникнути проблем з травленням, приступайте до занять після прийому їжі через 2:00.

Також зверніть увагу, що тренування повинна закінчуватися за дві години до сну, інакше може виникнути безсоння.