Вправи з гирею 16 кгВправи з гирею 16 кг

Силовий тренінг: вправи з 16-ти кілограмовою гирею

Буває так, що з доступних снарядів для занять спортом в будинку є тільки старі гирі. Однак, як не дивно, такий інвентар прекрасно підійде для того, щоб сформувати об’ємні і рельєфні м’язи. Бажано, звичайно мати базовий рівень підготовки, інакше ви просто не зможете підняти снаряд. Виконувати вправи з гирею 16 кг можна вдома, в спортзалі, на природі або у дворі. Гиря надзвичайно корисний снаряд, який може грати роль основного або додаткового в програмі тренування, спрямованої на збільшення маси м’язів і сили.
За допомогою гирі можна пропрацювати двоголові м’язи плеча. Особливістю такого спортивного інвентарю є постійна вага, який неможливо додати або зменшити. Для тренувань можна підібрати кілька гир, наприклад, вагою 16, 24 і 32 кг. На початковому етапі рекомендується виконувати вправи з гирею 16 кг, однак, враховуючи особливості організму, а саме здатність м’язів адаптуватися до навантаження, інтенсивність тренування доведеться періодично збільшувати — тут і прийдуть на допомогу більш важкі варіанти снарядів.

При наявності базового рівня фізичної підготовки, 16-ти кілограмова гиря може виявитися для вас дуже легкою, тому снаряд для тренувань рекомендується підбирати індивідуально. Кожне заняття має традиційно починатися з розминки. В якості розігріву біцепсів можна виконати кілька вправ з грифом від штанги або гантелями. У кожному з 2-3 підходів необхідно виконати 8-10 повторень кожного елемента.

Перш за все, розминка призначена для того, щоб запобігти виникненню травм і розтягувань. Виконуйте кожен елемент комплексу черзі на кожну руку, згинаючи її в лікті і повільно опускаючи гирю вниз. Вправи з гирею 16 кг, спрямовані на опрацювання біцепса, виконуються в положенні сидячи. На початковому етапі потрібно вибрати максимально можливий робочий вагу. Для виконання вправи сядьте на лаву, упріть лікоть в стегно, повільно зігніть і розігніть руку, максимально напружуючи м’язи.

Також можна тренуватися одночасно з двома снарядами при цьому гирі поміщаються в кожну руку і по черзі піднімаються до грудей. Фактично деякі елементи тренувального комплексу схожі з вправами, які виконуються зі штангою, однак ефект від них більш істотний. Про переваги гирьового тренінгу можна говорити нескінченно: снаряд добре розвиває витривалість; сприяє нарощуванню м’язів; зміцнює кістково-м’язовий апарат, особливо в області ліктьового суглоба і зап’ясть; вправи допомагають тренувати сухожилля і зв’язки; такий вид тренувань дозволяє створити рельєфну, чітко окреслену мускулатуру. Вправи з гирею 16 кг допомагають поліпшити координацію рухів.

Завдяки тому, що під час тренування центр ваги зміщується і виникає імпульсивна рух, відбувається енергійна прокачування ізольованих м’язів.