Вправи з художньої гімнастикиВправи з художньої гімнастики

Програма підготовки спортсменок: вправи з художньої гімнастики

Крім вправ, в змагальному комплексі будь гімнастки можуть бути присутніми елементи різних стилів танцю, починаючи від народних і, закінчуючи пантомімні. При цьому в програму також можуть входити елементи акробатики, гімнастики, ритміки та інших видів спорту. Багато хто думає, що починати займатися можна в будь-якому віці. Однак, це не зовсім так. Професіонали рекомендують приводити на секції діток у віці 4-6 років, поки опорно-руховий апарат не затвердів і залишається ще досить гнучким.
Але і в цьому випадку можуть бути винятки з правил. У програму підготовки професійних спортсменок входить величезна кількість вправ з художньої гімнастики. Кожен елемент вимагає ретельного вивчення і відточування техніки виконання. При цьому потрібно розуміти, що тренування можуть зайняти деякий час.

Найбільш популярним вправою вважаються хвилі, що представляють із себе поєднання згинальних-розгинальних елементів, які зливаються в єдине динамічний рух. Для даної вправи характерна рівномірність, безперервність і плавність. Хвилі допомагають розвивати вміння контролювати тіло і сприяють підвищенню гнучкості тіла. Також у змагальній програмі часто використовуються повороти, виконувані за допомогою стрибків, нахилів, вигинів і т.д. Тут головним правилом є точність в координації рухів тіла в просторі.

Такі вправи з художньої гімнастики вимагають застосування значних зусиль, а також допомагають розвивати серцевий м’яз. Дуже часто на змаганнях і тренуваннях спортсменки виконують стрибки, які відрізняються високим і тривалим польотом. У цей час гімнастка повинна встигнути зробити кілька інших спортивних елементів або маніпуляції зі снарядами.

Для спортсменки дуже важливо вміння утримувати баланс (динамічний і статичний). Тут важливо утримувати рівновагу відразу після виконання досить складних елементів програми. Ці навички вимагають особливого рівня підготовки і високо цінуються на конкурсах. Вправи з художньої гімнастики, які виконуються з предметами, визначають специфіку цього виду спорту. Снаряди, використовувані гимнастками, можуть мати різну вагу, форму, конструкцію, тому вправи з ними визначають складність, багатогранність і видовищність програми.

Такі елементи допомагають удосконалювати швидкість, координацію, чіткість реакції і рухів, а також тимчасово-просторову орієнтацію.