Вправи з хулахупомВправи з хула-хупом

Правила вибору хула-хупа для тренувань: загальні рекомендації

Гімнастичний обруч є одним з компактних, недорогих і ефективних домашніх тренажерів. По суті заняття з хула-хупом — це: поліпшення фізичного стану організму; масаж внутрішніх органів, у тому числі кишечника та інших елементів травної ланцюга; тренування серцевого м’яза; посилення кровопостачання мозку; заряд тіла позитивною енергією; підвищення рівня гнучкості спини; зміцнення м’язового корсету; поліпшення координації рухів. При наявності проблем зі спиною виконувати вправи з хула-хупом до проходження обстеження заборонено.

Вибирати домашній тренажер найкраще в спеціалізованому спортивному магазині. Весь асортимент хула-хупів можна умовно розділити на два класи: звичайні моделі — це пластмасові або алюмінієві обручі вагою до 1 кілограма. Такі хула-хупи знайомі багатьом з дитинства і, можливо, досі зберігаються на горищі, в гаражі або порошаться за шафою.
Це найпримітивніша модель домашнього тренажера для схуднення. Придбати подібне обладнання можна недорого. Часто зустрічаються складові хула-хупи, які займають ще менше місця і збираються за пару хвилин. Полегшені моделі можна використовувати на початковому етапі тренувань, щоб підготувати організм до інтенсивної роботи; обтяжені моделі — цей хула-хуп набагато ефективніше для схуднення, ніж попередній варіант. Вага обруча коливається в межах 1-2 кілограмів.

У процесі виконання вправ з хула-хупом він більш інтенсивно масажує проблемні зони і змушує м’язи випробовувати підвищене навантаження. Такі моделі по внутрішньому діаметру можуть бути обладнані спеціальними гумовими кульками, які допомагають збільшити інтенсивність тренування. Щоб гімнастичний обруч приносив максимальну користь, його потрібно підібрати за параметрами вашого тіла.

Для цього поставте хула-хуп перед собою. Ідеальним буде модель, верхня межа якої знаходиться трохи вище вашої талії. Запам’ятайте, що виконувати вправи з хула-хупом великого діаметру простіше. Тому в міру підвищення витривалості й оволодіння навичками, слід поступово переходити на моделі меншого діаметру. Для ефективного схуднення краще використовувати обважений обруч, заняття з яким зажадають від вас великих енерговитрат.

Однак рухатися до вибору такої моделі потрібно поступово. Зверніть увагу, що після обертання утяжеленного або обладнаного масажними роликами обруча на тілі можуть залишитися синці, але це природне явище для нетренованого тіла. Вправи з хула-хупом відносяться до аеробних навантажень, тому тривалість тренування для досягнення максимального результату, повинна бути від 15 до 30 хвилин. Заняття з обручем в домашніх умовах допоможуть зміцнити м’язи рук, стегон, ніг і всі сегменти преса.

Якщо займатися з обручем ви будете систематично, через пару місяців ви зможете похвалитися перед подругами помітно постройневшей фігурою.