Вправи з йогивправи з йоги

Найпростіші вправи з йоги

Після освоєння азів дихальної гімнастики, яку практикують йоги, можна дещо урізноманітнити власні щоденні тренування. Для цього відмінно підійдуть вправи з йоги, про які буде розказано нижче. Шипіння — це вправа, виконання якого не вимагає спеціальної пози (допускається сидячи, стоячи або лежачи), проте другий варіант прийнято вважати найбільш дієвим і ефективним. Для його виконання необхідно максимально плавно вдихнути протягом восьми секунд. Після наповнення легень слід видих, однак він повинен бути вдвічі триваліше вдиху і вчинятися через рот, супроводжуючись шипінням.

Його важливо виконати через зціплені зуби і з максимальною тривалістю. Важливо зауважити, що професійні йоги дуже велике значення надають даного вправі, як оздоровчого. Вони вважають, що подібне дихання сприяє нормалізації роботи ендокринної системи та підвищення кров’яного тиску.
Основними протипоказаннями до виконання є наявність гіпертонії і підвищеній нервовій збудливості. Також в комплекс тренувань можна включити таку вправу з йоги, як сукхпурвак (найпростіша пранаяма). Найскладніше в даному — оволодіння правильною технікою видиху.

Для цього потрібно спочатку повністю розслабитися, поставити між брів вказівний палець (обов’язково правої руки), а після енергійно видихнути. Далі слід негайне закриття правої ніздрі великим пальцем і новий вдих через вільну. При цьому особлива увага приділяється сердечному биттю. Так, для повного заповнення легенів повітрям достатньо чотирьох ударів.

Після затримки на 16 рахунків закрита ніздря змінюється і слід видих. Всі описані дії виконуються плавно, вільно і поступово. Важливо запам’ятати послідовність закриваються ніздрів.

Що стосується кількості повторень, то воно не повинно перевищувати чотирьох разів. Але прийнятно воно виключно для здорових людей, не мають найменших порушень. Така вправа з йоги здатне дуже благотворно впливати на психічне здоров’я людини, а також його розумову діяльність. Якщо легкі розвинені слабко, то на перших порах варто обмежитися двома повтореннями.

Не можна також не згадати комплекс вправ з йоги, спрямований на зміцнення всієї нервової системи людини. Він буде дуже до речі людям, діяльність яких пов’язана з нервово-емоційним напруженням. Починається він з енергійного видиху і абсолютно довільного вдиху. Дуже характерно для такого заняття те, що одночасно з вдихом вимагається підняття рук трохи вище плечового рівня, при цьому кисті «дивляться» вниз.

На затримці дихання (5-10 с) вони стискаються в кулак. При видиху кисті розтискаються, а руки опускаються повністю розслабленими. Такі рухи, за запевненням йогів, сприяють координації роботи нервової системи і прекрасному зміцненню психіки.