Вправи з м’ячем для фітнесуВправи з м'ячем для фітнесу

М’яч для фітнесу: ідеальний тренажер для всього тіла

Фітбол — гімнастичний м’яч діаметром 55-75 сантиметрів, виконаний з високоміцного матеріалу. Гімнастичний м’яч допомагає тонізувати м’язи і внести тренувальний процес елементи гри. Заняття на фітбол допомагають зняти стрес після напруженого дня і витратити за годину пару сотень калорій.

Під час фітнес-тренувань використовується декілька видів інвентарю: надувні м’ячі різного діаметру, але не більше 25 см; обтяжені м’ячі вагою від одного кілограма (медбол); гімнастичні м’ячі діаметром від 55 см (фітболи). З кожним з перерахованих м’ячів можна скласти ефективну тренувальну програму, яка допоможе підтягнути тіло і схуднути. Також можна комбінувати різні види вправ з різними видами м’ячів. В якості додаткового інвентарю можна використовувати еспандер або гантелі. Вправи з м’ячем для фітнесу можна виконувати з різною амплітудою і в будь-яких напрямках, що допомагає підвищити ефективність більшості звичайних вправ для спини, преса, ніг і рук.
Перш ніж почати тренування, необхідно підібрати правильний м’яч. При виборі потрібно звернути увагу на розмір фітболу, який буде залежати від росту людини. Тут можна використовувати два правила: сісти на м’яч і подивитися на себе в дзеркало: інвентар підходить вам, якщо між гомілкою і стегном формується прямий кут; застосувати математичну формулу: ваш зріст мінус 100 сантиметрів.

Отриманий результат — це і є діаметр гімнастичного м’яча, відповідного саме вам. Підходять вправи з м’ячем для фітнесу практично всім. У більшості випадків, фітбол розрахований на людину вагою до 150 кілограмів, але практика доводить, що занадто огрядним людям займатися з таким інвентарем занадто складно, особливо виконувати вправи на рівновагу.

У цьому випадку доведеться відразу схуднути іншими способами, наприклад, застосовуючи принципи раціонального харчування або аеробні вправи. Медбол бувають вагою від одного до десяти кілограмів. Новачкам рекомендується вибирати м’яч, вага якого не перевищує 3 кілограмів. Для непідготовлених м’язів такий інвентар буде ідеальним вибором, оскільки він зможе зменшити ймовірність отримання травм і розтягувань. Для більш досвідчених спортсменів фахівці рекомендують медбол вагою 4-6 кілограмів.

На основі вправ з м’ячем для фітнесу може бути повністю побудована тренувальна програма, спрямована на схуднення. У поєднанні з кардионагрузками, заняття з фітболом будуть максимально ефективними. Тренування тривалістю не менше 60 хвилин рекомендується проводити три-чотири рази на тиждень. В якості кардионагрузки можна використовувати стрибки на скакалці або аеробіку. Перед кожним тренуванням необхідно проводити розминку протягом 5-10 хвилин — це допоможе підготувати м’язи до активної роботи.

Наприкінці програми обов’язково виконуються вправи на розтяжку, які сприяють закріпленню результатів.