Вправи з м’ячемВправи з м'ячем

Вправи з фітболом: чому гімнастичний м’яч корисний для здоров’я?

Фітбол — це спортивний м’яч, виготовлений з високоміцного синтетичного матеріалу, діаметром 55-75 сантиметрів. При занятті на фітнес м’ячі, крім ізольованих м’язів, стимулюються майже всі м’язові групи тіла, особливо м’язи, стабілізуючі спину. Спробуйте, випрямивши спину, деякий час просто посидіти на м’ячі — це буде досить складно, оскільки доведеться постійно стежити за рівновагою.
Заняття на фітболі також корисні для зміцнення вестибулярного апарату, сприяють позбавленню від болю в спині і допомагають координувати рухи. Вправи з м’ячем не відносяться до силового тренінгу, тому підходять людям, страждаючим захворюваннями серцево-судинної системи, хребта і суглобів. Займатися на фітнес м’ячі можна навіть при варикозі. Якщо ви хочете схуднути, але за станом здоров’я маєте протипоказання до певних видів навантажень, фітбол буде ідеальним тренажером для вас. Тренування завжди цікаві і можуть стати відмінним способом відпочинку після напруженого робочого дня.

Вони дають прекрасні результати, проте не вимагають великих енерговитрат. Перед початком занять необхідно правильно підібрати м’яч. Вибір залежатиме від вашого зростання. Коли ви сідаєте на фітбол, стегна повинні розташовуватися паралельно підлозі. Виконувати вправи з м’ячем можна в будинку або спортзалі.

Якщо тренування будуть проходити вдома, тоді потрібно вибирати снаряд, створений за спеціальною технологією, яка у разі проколу м’яча не допускає вибуху. На спортивному ринку можна знайти різні фітболи: гладкі, з ручками, з рельєфною поверхнею і т. Д. Психологи рекомендують звертати увагу на забарвлення снаряда: правильно вибраний колір стане для вас запорукою гарного настрою. Використовуючи фітнес м’яч замість стільця, сидячи перед телевізором або за комп’ютером, ви зможете підвищити ефективність занять. Фітбол допоможе зняти напругу з хребта, зміцнити м’язи спини і відшмагати поставу. Щоб тренування були ефективними, потрібно пам’ятати про їх регулярності: виконувати вправи з м’ячем потрібно 2-4 рази на тиждень — цього буде цілком достатньо.

Щоб організм встигав відновитися і не перенапружувався, між заняттями потрібно робити перерви. Оскільки процес витрати калорій активізується через 30 хвилин після початку тренування, тривалість заняття повинна бути 30-60 хвилин в залежності від початкового рівня підготовки. Вправи на фітбол дуже різноманітні, тому кожен зможе знайти щось відповідне для себе. Вибір тренувального комплексу буде залежати від поставленої вами мети.

Відеоматеріали або консультація з професійним інструктором допоможуть вам освоїти техніку. Кожне з вправ з м’ячем потрібно робити в 3-4 підходи з невеликими перервами між ними. Закріпити отримані результати вам допоможуть розслаблюючі вправи і розтяжка м’язів, якими слід закінчити тренування.