Вправи з палицеюВправи з палицею

Гімнастична палиця: простий і ефективний спортінвентар

Користь гімнастичної палиці полягає зовсім не в матеріалі або особливих технологіях, використовуваних у виробництві інвентарю, — це предмет, перевірений часом. За всю історію існування обладнання фахівці з різних областей зуміли розробити ефективні комплекси вправ, які допомагають впоратися з багатьма проблемами. Сучасний фітнес-аксесуар допомагає контролювати симетричність виконання вправ, що дуже важливо для вирівнювання постави. Тренування можуть проходити в залі або будинку при цьому створювати спеціальні умови вам не доведеться. Вправи з палицею доступні кожному, вони допомагають: зміцнити м’язовий корсет; підвищити спритність і витривалість; попередити розвиток патологічних змін хребта; поліпшити гнучкість і координацію рухів; виправити і закріпити правильну поставу; внести різноманітність до тренувального процесу; зміцнити м’язи верхньої частини тулуба; розвинути рухливість плечових суглобів і зберегти їхнє здоров’я; контролювати техніку виконання вправ.
Якщо ваша спина вимагає особливої ​​уваги, на допомогу прийде саме гімнастична палиця. При тривалій роботі за комп’ютером або тривалому перебуванні в незручному положенні м’язи спини слабшають, підвищується навантаження на міжхребцеві диски і відбувається викривлення хребта в одному або навіть декількох відділах. Фахівці відзначають, що будь-які зміни постави позначаються на витривалості організму і роботі серцевого м’яза. Тренуючись з палицею, ви можете також вивчати деякі види східних єдиноборств, де інвентар буде використовуватися в якості зброї для самозахисту.

Стандартна палиця має довжину 120 сантиметрів. Обважений варіант називається бодибар, він використовується для фітнесу і входить до програми силового тренінгу. При виконанні вправ з палицею, її можна тримати в різних позиціях: над головою; перед собою; трохи нижче рівня грудей; за спиною на лінії талії при цьому важливо не згинати лікті; на рівні стегон в опущених руках; на плечах за головою.

Кожне з вправ виконується 10-20 разів. Поступово в тренувальну програму потрібно вносити зміни, збільшуючи кількість повторень, амплітуду і темп рухів. Запам’ятайте головне правило будь тренування: перш, ніж приступати до основної програми, потрібно підготувати тіло, виконавши розминку. Для цього можна пострибати на скакалці, побігати або зайнятися аеробікою. В кінці тренування рекомендується зробити розтяжку, яка допоможе закріпити отримані результати.

Варто визнати, що деякі незаслужено забули сьогодні про вправи з палицею для фітнесу. Цілком даремно. Гімнастична палиця — це зручний, доступний і недорого домашній тренажер, який допоможе урізноманітнити заняття, опрацювати глубокорасположенних м’язи, посилити ефективність вправи.