Вправи з пілатесувправи з пілатесу

Пілатес: унікальні тренування, які допоможуть швидко схуднути

При виконанні вправ за методикою пілатес, опрацьовуються практично всі м’язи, поліпшується рухливість суглобів, підвищується еластичність зв’язок і міцність хребетних дисків. Для жінок пілатес має особливе значення, оскільки дозволяє опрацювати м’язи тазостегнової області і спини. Багато професійні спортсмени використовують у своїх тренувальних програмах вправи з пілатесу, переслідуючи при цьому певні цілі: хтось застосовує методику для відновлення після травм хребта; хтось прагне поліпшити показники гнучкості, координації рухів і сили; хтось за допомогою пілатесу тренує і тіло, і дух.
Існує три різновиди занять: вправи, які виконуються лежачи на підлозі, при цьому тренування можуть бути спрямовані на поліпшення постави, зняття больових відчуттів після травм хребта і т.д .; комплекс, що виконується на спеціалізованих спортивних тренажерах. Таке спорядження значно відрізняється від звичайного, оскільки не передбачає наявності жорсткої опори для фіксації спортсмена під час тренування. Це потрібно, щоб підвищити навантаження при виконанні вправ на баланс; вправи, які потрібно робити на спеціальному обладнанні. Заняття проходить на підлозі, але із застосуванням додаткового інвентарю: м’яч, гантелі і т.д.

Оскільки методика спрямована на зміцнення м’язів всього тіла, включаючи хребет, потрібно запам’ятати головний принцип — контролювати регулярність і правильність виконання вправ. Існують також і інші догми пілатесу: дихання, яке сприяє нормалізації внутрішнього балансу; концентрація, що дозволяє досягти гармонії між духом і тілом людини; плавність, яка допомагає виконувати вправи з пілатесу без зупинок і пауз, тренуючи при цьому витривалість організму; центрування, відповідає за формування та зміцнення центральної осі тіла, куди входять м’язи хребта, спини, тазові кістки і грудна клітина; регулярність — тільки, дотримуючись цього принципу, ви зможете домогтися максимального ефекту від занять. Інакше всі ваші зусилля будуть марними. Вправи з пілатесу допоможуть схуднути за короткий проміжок часу. Ефект буде відчутний через 10 тренувань, через 20 — його можна буде наочно спостерігати, а після 30 занять — тіло перетвориться до невпізнання.

Пілатес передбачає поступове збільшення навантаження, тому на початковому етапі потрібно займатися три рази в тиждень по 10-15 хвилин. Поступово тривалість тренувань можна збільшувати. У комплекс для схуднення входять наступні вправи з пілатесу: нейтральна позиція; кивок; руки на потилиці; крила ангела; годинник; підйом колін.

Це базовий комплекс, який є досить ефективним. До більш складних вправ можна приступати після його освоєння.