Вправи з важкої атлетикиВправи з важкої атлетики

Важка атлетика: поради професійного тренера

Займаючись важкою атлетикою, тренування, залежно від етапів підготовки, можна поєднувати з різними видами додаткового навантаження. За місяць до змагань у тренувальній програмі повинні бути присутніми тільки навантаження, необхідні для результату. В інший час заняття можна грамотно поєднувати з вправами, спрямованими на розвиток швидкості, витривалості і координації. За кордоном спортсмена регулярно супроводжують ендокринолог і тренер, при цьому атлет харчується строго за планом і систематично здає аналізи. У вітчизняному спорті таку розкіш дозволити собі можуть лише спортсмени високих досягнень.
Зазвичай важкоатлети класичної школи є хорошими спринтерами. Звичайно, досить довгі дистанції їм навряд чи будуть по плечу, проте все одно вони дуже витривалі і можуть добре плавати і бігати. А ось бодібілдинг з вправами з важкої атлетики поєднувати не можна. Для культуризму в організмі має бути мінімальна кількість жиру і води. Для важкої атлетики такі умови не підходять — спортсмену в такому стані не можна піднімати тяжкості.

Іноді, слідуючи, здавалося б, грамотно складеній програмі тренувань, спортсмену ніяк не вдається досягти задуманого результату. Тут, насамперед, необхідно змінити підхід до занять. М’язи організму можуть адаптуватися до навантаження і в якийсь момент просто перестають на неї реагувати.

Крім того, часто спортсмени виснажують організм надмірними навантаженнями. Потрібно зробити перерву тривалістю не менше двох тижнів, в цей час до штанги підходити строго заборонено. Після того, як організм набереться сил, можна знову переходити до тренувань. Засмучуватися і зациклюватися не рекомендують ні тренери, ні психологи. У процесі тренування необхідно перемикаючись на різні групи м’язів — це дозволить поліпшити кровообіг.

Потрібно періодично пробувати щось нове: вправи, підходи, навантаження. Можливості людського тіла безмежні і ніхто не знає, коли настане їхня межа. Часто, виконуючи вправи з важкої атлетики, спортсмени здобувають різні хвороби і травми.

Щоб уникнути подібних неприємностей, потрібно чітко слідувати програмі тренувань, прислухатися до рекомендацій тренера і не винаходити власних ноу-хау протягом першого року тренувань. Спортсменам більш високого рівня можна самостійно вносити зміни в програму тренувань, адже він вже відчуває своє тіло і знає, які види навантажень йому підходять. Не можна допускати травми.

До того ж професійні інструктори настійно рекомендують регулярно проходити медичне обстеження. Важливим є процес відновлення організму. Відпочинок між виконанням вправ з важкої атлетики повинен бути повноцінним. У раціоні повинні переважати продукти, багаті білком і вітамінами.

Харчування потрібно підбирати правильно, дотримуючись баланс вітамінів і мікроелементів.