ВуглеводиВуглеводи

Особливості раціону спортсменів і потреби організму у вуглеводах

Харчування має забезпечувати людину енергією та будівельними матеріалами, які будуть використовуватися в різних видах синтезу. Основними джерелами енергії, які ми отримуємо при вживанні їжі, є вуглеводи і жири. Харчування дозволяє людині забезпечити організм водою, вітамінами і мінералами. Раціон спортсменів буде відрізнятися від звичайних людей і людей, які ведуть досить активний спосіб життя.
Тренування спортсменів спрямовані на розвиток витривалості або сили, а також на розвиток певних груп м’язів. Навіть у людей, які займаються різними видами спорту, раціон може відрізнятися. У професійних спортсменів витрати енергії стають набагато вище і можуть досягати 4 000-7 000 ккал. Харчування спортсмена буде відрізнятися підвищеним вмістом вуглеводів, оскільки вони можуть брати участь у процесі анаеробного розпаду.

Цей процес дає багато енергії. Білки і жири також важливі і їх не слід повністю виключати з раціону. Необхідно враховувати, що в організмі відбувається аеробне окислення. Ці речовини при значних фізичних навантаженнях будуть використовуватися організмом не так активно.

Запаси глікогену в м’язах і печінці обмежені. При навантаженнях запаси цих речовин швидко витрачаються і їх необхідно заповнювати. Зниження рівня глікогену призводить до зниження витривалості, точності і швидкості. Брак цього речовини може накопичуватися поступово.

Часті навантаження згодом можуть зробити спортсмена млявим. Такий стан називають перетренованістю. Допомогти уникнути перетренованості допомагає високоуглеводними харчування, при якому на кожен кілограм маси тіла спортсмена припадає приблизно 6-10 грам вуглеводів.

Також необхідно робити невеликі перерви між інтенсивними тренуваннями, що дозволить краще відновлюватися. У меню бажано включити овочі, зерно, ягоди і фрукти. Також можна застосовувати різні добавки, які будуть постачати достатню кількість поживних речовин в організм.