Вуглеводи в продуктахВуглеводи в продуктах

Правильні пропорції вуглеводів в спортивному харчуванні

Якщо збільшити фізичні навантаження, то необхідно стежити за забезпеченням організму всіма необхідними речовинами, які допоможуть зберегти здоров’я і достатня кількість енергії. Важливим елементом харчування спортсмена є вуглеводи. Продукти з їх вмістом забезпечують вироблення глюкози, яка дає організму енергію і підтримку розумової діяльності. Вуглеводи допомагають нарощувати м’язову масу, що є великим плюсом для професійних спортсменів.
Завдяки вуглеводами в клітини швидше надходить необхідна при навантаженнях енергія. Якщо спортсмен хоче наростити м’язову масу, то йому необхідно розрахувати прийом вуглеводів в співвідношенні семи грам на кожний кілограм ваги. При підвищенні рівня вуглеводів в продуктах, треба відповідно збільшувати і фізичні навантаження. Для складання правильного раціону потрібно визначити, в яких пропорціях містяться вуглеводи в продуктах.

У достатній кількості вуглеводи містяться в меді, крупах, фініках, родзинках, фініках і цукрі. Кількість вуглеводів в ста грамах цих продуктів може становити близько 65 мг. У менишіх кількостях можна знайти вуглеводи в продуктах, таких як фрукти, картопля, зелений горошок і солодкі глазуровані сирки. Організм більш ефективно накопичує вуглеводи протягом перших шести годин після пробудження.

Відповідно, спортсмену найкраще включати вуглеводи в їжу в першої половини дня, а в другій половині більше білків. При активних заняттях фітнесом або бодібілдінгом на вуглеводи має припадати 50% від усіх поживних речовин, які надходять в організм. Практично всі вуглеводи, які ми отримуємо разом з їжею, перетворюються в організмі в глюкозу.

Глікемічний індекс відображає швидкість, з якою речовини, що надходять в організм, перетворюються на глюкозу. Якщо використовувати цей показник можна контролювати свій обмін речовин. При підвищенні рівня глюкози в крові, також збільшується і рівень вмісту інсуліну.

Ця речовина є природним анаболічним гормоном. При необхідності знижувати вагу, слід включати в раціон продукти з середнім показником глікемічного індексу. Якщо ж людина починає активно займатися спортом і збільшувати навантаження, то слід віддавати перевагу продуктам з високим глікемічним індексом.