З чого починати заняття фітнесомЗ чого починати заняття фітнесом

Як правильно починати фітнес-тренування

Більшість дівчат, вирушаючи у фітнес-клуб, не відають, з чого починати заняття фітнесом. Вони починають «кидатися» відразу до всіх тренажерів. Не варто цього робити. Спочатку необхідно порадитися з фахівцем.

При наявності проблем зі здоров’ям, краще поцікавитися у лікаря, яких фізичних навантажень краще уникати. Якщо ж ви числитеся в переліку відносно здорових людей, то досить буде поговорити з фітнес-інструктором. Їм будуть проведені деякі тести, за допомогою яких можна буде визначити реакцію вашого організму на навантаження. При фітнес-тестуванні вам виміряють пульс, артеріальний тиск після виконання навантаження і до неї, оглянуть на предмет проблем з поставою, плоскостопістю і типом додавання.
Деякі клуби передбачають можливість проведення біоімпедансного аналізу, при якому буде виявлено процентне співвідношення вмісту рідини, м’язових тканин і жиру в тілі. Згідно з отриманими даними тестування, фітнес-інструктором буде складено план тренувань і режим харчування. Відповідаючи на дилему: з чого починати заняття фітнесом, необхідно визначитися, з якою метою ви будете їх відвідувати. Важливо знати, що одночасно набирати м’язову масу і худнути не можна. Особам, що володіє зайвою вагою, необхідно спочатку подбати про зменшення жирових відкладень, а вже потім — качати м’язи.

Найбільш правильним способом спалювання жиру є виконання силових тренувань спільно з кардіовправи. До числа останніх, можна віднести ходьбу, степ-тренажери, біг, велотренажери, а також будь енергійні і швидкі рухи, що виконуються кілька хвилин безперервно. Спалювання жиру здійснюється при конкретній частоті пульсу.

Хоч силові тренування і викликають почастішання серцебиття, однак ритм його непостійний. Среднеоптімальним пульсом для занять є 120 ударів за хвилину. Спалюючи жир, не відмовляйтеся від силових тренажерів. Їх використання важливо, щоб при спалюванні жиру підтримувати м’язовий тонус.

Вага при цьому великий використовувати не слід. Достатнім буде той, при якому людина відчує стомлення при кількості вправ 15 разів в одному заході. Між підходами необхідно відпочивати по пару хвилин. Після досягнення необхідних результатів у плані жиросжигания, можна приступати до силових тренувань, схему яких також повинен розробити тренер.

Комплексна програма повинна включати вправи на всі м’язи. Щоб наростити м’язову масу, не можна в один день робити вправи відразу для всіх м’язів — краще їх чергувати по тижнях.