Збільшення м’язів на тренуванніЗбільшення м’язів на тренуванні

Для початку, звертаю увагу на те, що якщо прямо на тренуванні ваші м’язи роздулися, збільшилися в обсязі, то це зовсім не означає, що ви накачалися за одне тренування. М’язи це двигуни, які повинні дуже добре забезпечуватися поживними речовинами і киснем для вироблення енергії. Доставка всіх цих речовин відбувається через кров. Для цього в м’язах є величезна кількість дрібних кровоносних судин, які називаються капіляри. М’язова тканина дуже добре насичена капілярами, так щоб кров могла добре підходити до кожної м’язової клітині. Однак, в стані спокою або низької фізичної активності, коли не потрібно багато енергії, використовується тільки дуже мала частина цих капілярів і приплив крові до м’язів не великий.
Під час важких фізичних навантажень витрати енергії значно зростають, і м'язам потрібна велика кількість поживних речовин, багато кисню. Тому організм відкриває додаткову кількість капілярів і значно підсилює приплив крові до працюючих м'язів. Чому відбувається збільшення м'язів на тренуванні?
Під час важких вправ кількість крові, яка надходить у м'язи, збільшується в рази. Відбувається накачування м'язів кров'ю, тому вони роздуваються і збільшуються в розмірах. Після тренування в м'язах ще тривають активні процеси відновлення, тому посилене кровообіг, роздуте стан м'язів зберігається ще деякий час після закінчення вправ. Але через деякий час кровообіг нормалізується, м'язи повертаються у свій звичайний стан.

Справжній ріст м'язової маси - це не роздмухування припливу крові, а збільшення скорочувальних волокон м'язів, тобто, синтез нових м'язових тканин. При цьому м'язи збільшуються в розмірі навіть у стані спокою. Це і є справжній приріст м'язової маси. Це поступовий процес, який вимагає часу, при цьому зростання м'язів і синтез нових м'язових тканин відбувається якраз не на тренуванні, а під час відпочинку і відновлення між тренуваннями.

При правильних тренуваннях для розвитку маси м'яза поступово збільшуються в розмірах. Якість кровопостачання м'язів поступово поліпшується і розвивається, організм будує нові капіляри. Тому у тренованих спортсменів м'язи краще забезпечуються кров'ю, а значить, краще забезпечуються поживними речовинами і киснем. Виходячи з цього, працездатність м'язів у тренованих спортсменів також буде вище.
Посилення кровообігу це також одна з причин, по якій потрібно добре розминатися перед тренуванням. Протягом розминки ви зігріваєте зв'язки і м'язи і підвищуєте приплив крові. Ви ще заздалегідь, до великих навантажень підсилюєте кровообіг і підвищуєте доставку в м'язи поживних речовин і кисню. Ви як би заряджаєте м'язи, готуєте їх до роботи, значить, розминка покращує ваші показники на тренуванні.

Відеоролик про збільшення м'язів на тренуванні