Збільшення навантажень у бодібілдингуЗбільшення навантажень у бодібілдингу

Збільшення навантаження

Кожен культурист, особливо це стосується новачків в атлетичному залі, повинен пам’ятати, що одним з основних принципів успішних тренувань, запорукою постійного зростання сили і м’язової маси, правилом, виконання якого може вберегти вас від травм і перетренованості є повільне, поступове збільшення навантажень. Цей принцип настільки важливий, що кожен культурист зобов’язаний записати його окремим пунктом всього свого тренувального циклу і неухильно йому слідувати, не забуваючи ні на день. Якщо в процесі тренувань ви збільшуєте навантаження надто швидко, в такому випадку ви можете отримати велику кількість неприємностей, причому за дуже короткий період. Ви можете порушити весь тренувальний цикл, втратити правильну техніку виконання вправ, надовго відбити в собі бажання займатися культуризмом, а так само при не контролював форсованому збільшенні навантажень ви дуже ризикуєте заробити травму. Особливо це стосується базових вправ, які вимагають максимальної викладки сил, наприклад в присідання.
У таких вправах надто велике навантаження (при будь-якій кількості повторень), яка може перетворити їх на одні з найбільш ненависних.

Тому необхідно збільшувати вагу снаряда потроху і робити це не дуже часто. Тільки в цьому випадку ви забезпечите собі стабільний прогрес у тренуваннях, позбудетеся від ризику застою в тренувальному циклі, а ваш організм зможе краще пристосуватися до тренувань такої інтенсивності. Терпіння в процесі тренувань у бодібілдингу необхідно не менше, ніж у повсякденному житті.

Починайте вправи з малих навантажень, щоб ви змогли спокійно зробити всі двадцять заданих повторів кожної вправи. Додавайте навантаження потроху, в цьому випадку ваш організм зможе повністю втягнутися в роботу і подолати довгий і ефективний тренувальний цикл. Це буде набагато корисніше, ніж абсолютно викластися в процесі перших же тренувань, а потім залишити заняття бодібілдінгом на тривалий час, а то й назавжди.

Збільшення навантажень у бодібілдингу

Припустимо, що, максимальна вага, з яким ви можете зробити двадцять присідань, становить 88 кілограм. Якщо ви станете просто збільшувати вагу штанги на кожному тренуванні, ви зможете дотягнути до рівня 92, максимум 94 кілограма, але, швидше за все, на цьому ваші досягнення і закінчаться. А може бути, ваш зростання зупиниться вже на рівні 90 кілограмів.

Правильно буде, якщо ви почнете заняття з 68 кілограм і будете тренуватися два рази на тиждень, додаючи на кожному тренуванні по два кілограми до тих пір, поки не досягнете рівня 80 кілограм. На це піде три тижні. Після цього проводите тренування три рази на два тижні, при кожному тренуванні додаючи до штанги по одному кілограму. Через вісім тренувань, що займе приблизно шість тижнів, ви дійдете до рівня свого колишнього рекорду – двадцять присідань з вагою 88 кілограм. Тепер збільшуйте вагу на 1 кілограм щотижня, тренуючись один раз на тиждень, максимум два рази на три тижні.

У цьому темпі, перш ніж ви досягнете межі своїх сил, ви зможете дійти до рівня 100 кілограм або навіть більше, виконавши повноцінний тренувальний цикл.