Змагання з пауерліфтингуЗмагання з пауерліфтингу
Пауерліфтинг змагання
Перед початком змагань з пауерліфтингу проходить контрольне зважування атлетів, для того щоб присвоїти їм вагову категорію. Якщо в змаганні беруть участь близько десяти спортсменів, то вони потрапляють в одну групу, а якщо їх близько 15, то їх поділяють на дві групи. Рішення про утворення груп беруть члени журі при згоді Організаційного Комітету.

Групи класифікуються на "А", "В", "С" і так далі. Атлети, які не впоралися із завданням під час трьох спроб, автоматично вибувають зі змагання. Змагання з цього виду спорту проходять в трьох раундах або турах, які представляють собою жим лежачи, станову тягу й присідання.

Перед змаганнями атлети проходять обов’язковий допінг-контроль. До складу організаторів змагань з силового триборства (пауерліфтингу) входять наступні офіційні особи: диктор, судді при учасниках, секретарі, контролер часу, які страхують або асистенти і секретар з технічних питань. Також можуть бути додатково призначені лікарі, масажисти і медсестри. В обов’язки диктора входить кваліфіковане проведення змагань, він може також виступати в якості церемоніймейстера. Диктор оголошує вагу, ім’я та прізвище спортсмена, у нього знаходяться спортивні дані всіх атлетів і їх порядок виходу на поміст.
Контролер часу несе відповідальність за правильну реєстрацію проміжку часу між готовністю штанги і сигналом судді для стартового виконання вправи. Одним словом, контролер часу, повністю відповідає за всі тимчасові установки, проміжки і показники під час змагань з пауерліфтингу. Судді при учасниках збирають заявки атлетів та їх тренерів на вага штанги для подальшого підходу і передають дані секретарям і спікеру.

Секретарі стежать за правильністю проведення змагань і забезпечують підписи 3-х суддів на протоколах змагання після його завершення. Страхуючі стежать за збільшенням або зменшенням ваги штанги під час змагання з пауерліфтингу. Також вони регулюють висоту стійок для жиму і присідання.

Під час виконання вправ на помості повинно бути не менше двох, і не більше п’яти асистентів. Коли спортсмен готовий до виконання вправ, асистенти можуть допомогти йому зняти штангу зі стек. Однак вони не мають право доторкатися до атлета або штанги під час виконання вправ, тобто протягом часу між стартовим і кінцевим сигналом.

Винятком є ​​лише ті випадки, коли спортсмен не справляється з навантаженням і може впасти або отримати травму.

..ще зі SportMashina.com: Нормативи пауерліфтингу
Присідання в машині Сміта
Федерація пауерліфтингу Росії

Секретар з технічних питань стежить за правильністю реєстрації встановлених світових рекордів, а також проводить підготовку та збір документів. Правила змагань з пауерліфтингу На всіх змаганнях вага штанги повинен регулюватися і змінюватися за допомогою дисків, які застосовуються в наборі конкретного ваги. Спортсмени повинні надягати екіпіровку і бинтуватися до виходу на поміст. На помості дозволяються лише незначні поправки форми та екіпіровки, які не вимагають додаткової допомоги.

Знімати бинти, ремені та костюм можна тільки за межами помосту.

Пауерліфтинг відео

Не без відомі спортсмени проведуть вам екскурс в змагальний світ пауерліфтингу, а конкретніше, мова піде про Чемпіонаті Європи з пауерліфтингу.