Зміцнення імунітетуЗміцнення імунітету

Заняття спортом і імунітет

Те, що заняття спортом і фізкультурою зміцнюють здоров’я, відомо всім. Однак зміцнити імунітет за допомогою спорту вдається не завжди. Це відбувається тому, що важкі навантаження виснажують організм, і імунітет, навпаки, знижується. Якщо ж ви хочете зробити ваш організм здатним боротися з інфекціями, то тут вам підійдуть такі види спорту, як плавання, шейпінг, біг, швидка ходьба, а також танці, йога та інші оздоровчі практики.

Займатися спортом краще на свіжому повітрі: у парку, біля будинку, загалом, скрізь, де повітря не забруднений вихлопами машин і заводів.
Помірне фізичне навантаження повинна бути регулярною, приблизно 2-3 рази на тиждень, і не доводити вас до знемоги. Тоді вона буде сприяти зміцненню імунітету, і ваш організм буде ефективніше боротися з хворобами в періоди епідемій грипу та інших вірусних інфекцій. Це підтверджують останні медичні дослідження.

Так, у пацієнтів, які перенесли онкологічне захворювання, набагато рідше наступав рецидив, якщо вони займалися спортом, ніж у тих, хто вів малорухливий спосіб життя.

Хорошим рішенням для вибору місця занять спортом можуть бути спеціалізовані спортклуби. Вони пропонують достатню кількість місця для виконання вправ, пристосування і тренажери, а також послуги професійного тренера, що важливо особливо для початківців спортсменів.

Спорт та імунітет

А для того, щоб пересилити небажання і лінь ходити в спортзал, можна об’єднатися з іншими новачками і створити групу для відвідування занять. Але кращим вибором буде, приєднання до групи просунутих атлетів і ходити з ними, адже, як свідчить мудрість: "Займайся з професіоналами і станеш професіоналом".

Зміцнення імунітету за допомогою спорту — відмінне рішення для тих, хто страждає хронічними захворюваннями, природно, якщо ви не маєте строгих протипоказань до занять спортом. Позаймавшись протягом декількох місяців, ви помітите, що періоди загострень захворювання стали виникати рідше і проходити набагато легше.

Який би вид спорту ви не вибрали для зміцнення імунітету, пам’ятайте, що не потрібно перенапружуватися. Спортивні навантаження — це стрес для організму, а будь-який стрес робить організм беззахисним перед інфекціями. Сущ0ествует дуже важливе правило — якщо ви хворі, зробіть перерву в заняттях спортом, інакше застуда може ускладнитися різними патологіями, у тому числі і міокардитом.