Зведення рук з гантелями над головоюЗведення рук з гантелями над головою
Підйоми гантелей через сторони
Зведення рук з гантелями над головою або підйоми через сторони.
Вправа застосовується для ефективного розвитку бічних і задніх дельтоподібних м’язів і ще розвиває трапецієподібні м’язи. Найчастіше його використовують у своїй програмі тренувань культуристи Британії.
Порядок виконання:
1. Взяти в обидві руки гантелі і розвести руки по сторонах, долоні рук направити вгору.
2. Не поспішаючи підняти руки і з’єднати їх зверху над головою. Можна не випрямляти руки. Потрібно постаратися не ворушити тілом при русі. Дійшовши до певної вершини, слід спокійно опустити гантелі і прийняти початкову позицію.

Тренування дельтоподібних м'язівВажливо знати виконуючи цю вправу:
Багато культуристів не виконують підйоми гантелей через сторони, замінюючи цю вправу підйомами через сторони до рівня плечей, тобто розведенням гантелей. Відпрацьовуючи вправу в пів-амплітуди, ви перевантажуєте плечовий суглоб, що викликає закріпачених суглоба і розвиток його тугоподвижности, дельти в цьому випадку не скорочуються до максимуму.

..ще зі SportMashina.com:
Жим Арнольда
Інтенсивне тренування плечей
Зведення — відведення рук на тренажерах
Почергове відведення рук в сторони стоячи
Дельтовидні м’язи перед змаганням

Вправа направлено на середні дельтовидні м’язи, які включаються в роботу коли кут між рукою і тулубом становить 30 гр., І досягають піку м’язового скорочення в момент, коли рука на 45 гр. вище горизонталі плечей.
Не використовуйте великі ваги для цієї вправи, потрібно виконувати вправу з правильною технікою (руки не зігнуті в ліктях) і повній амплітуді.